جوانسازی پوست برای اقایان

یک روش بی نقص برای شاداب کردن و  جوانسازی پوست صورت برای آقایان درمان های قابل انجام در کلینیک های زیبایی می باشد. این درمان ها در گذشته معمولا بیشتر برای خانم ها انجام می شد اما امروزه آقایان نیز تمایل به انجام مراقبت های پوستی برای خود دارند.

به طور معمولْ از بین بردن چین و چروک ها و بخش های آسیب دیده پوست انجام می شود. در سال 2005 بیش از یک میلیون مرد به گفته مجمع جراحان پلاستیک امریکا متقاضی مراقبت های پوستی کلینیکال بوده اند.  این ارقام و آمار نشان می دهد که در سال 2005 نسبت به سال 2000ْ تعداد این مردان افزایش یافته است. به طور کلی جوانسازی پوست برای آقایان هیچ مانعی ندارد و می توانند از این تراپی ها نتایج بسیار خوبی کسب کنند.

دلایل و نشانه های پیری پوست در آقایان چیست؟

پیری پوست می تواند هم در اثر گذر زمان و افزایش سن و هم در اثر آسیب های وارده از عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، آلودگی هوا و رژیم غذایی نامناسب به وجود بیاید. این نشانه ها می تواند به شکل چین و چروک، لک پوستی، جوش و آکنه، شل شدگی و افتادگی پوست خود را نشان دهد. هر یک عوامل آسیب زننده به پوست به طور متفاوتی بر پوست تاثیر می گذارند. مثلا تابش خورشید باعث تحریک ملانوسیت ها(سلول های رنگدانه دار پوست) و افزایش آن ها می شود که به شکل توده ملانوما یا خال های پوستی ظاهر می شوند. همچنین گرمای بیش از حد کلاژن پوست را تحلیل می برد و باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود. کلاژن و الاستین در حفظ استحکام، قوام و کشسانی پوست نقش مهمی دارند. اگر کشسانی پوست از بین برود، چین و چروک هایی در پوست به وجود می آید.

محل های شایع ایجاد چین و چروک پوستی در ناحیه بین ابرو ها، دور چشم و دور لب ها می باشد که به ترتیب خط اخم، پنجه کلاغی و خط خنده نامیده می شوند. این خطوط در سنین جوانی تنها هنگام اخم کردن یا خندیدن ظاهر می شوند اما به مرور زمان و با تحلیل رفتن بافت کلاژنی پوست به اصطلاح تثبیت می شوند.

این عوامل به طور عادی در حدود سنین سی سالگی ظاهر می شوند اما اگر پوست صورت بیش از حد در معرض عوامل آسیب زا(که پیش از این ذکر شد) قرار بگیرد، طبیعتا این علائم زود تر از زمان ذکر شده بروز پیدا خواهند کرد. همچنین بالعکس اگر مراقبت های لازم روی پوست انجام شود، این نشانه ها دیر تر روی پوست ظاهر می شوند.

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست